Niepodległą

Bliska. Ważna. A jednocześnie tak oczywista jak każdy oddech. Polska. Niepodległa. Czym jest niepodlegość? Młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły, uczestnicząc w tym radosnym święcie, mogli indywidualnie – każdy w swoim sercu – odpowiedzieć sobie na pytanie: Co to jest niepodległość. Oglądając zdjęcia naszych uczniów można zobaczyć, że Niepodległość ma wiele wymiarów. Wspólnotowe działanie. Tradycja. Tożsamość narodowa – język i historia. Radość współuczestnictwa.

W tym roku, podobnie jak w latach wcześniejszych, w dniu poprzedzającym 11 listopada o godz. 11. 11. uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali hymn. Każda klasa w ramach zajęć projektowych przygotowała pracę plastyczną przedstawiającą nasze godło narodowe oraz barwy wszystkim najdroższe, czyli biało- czerwone.

Podczas zajęć warsztatowych przypomniano uczniom ważne fakty historyczne, które doprowadziły do utraty wolności, a później pozwoliły ponownie Polsce istnieć na mapach. Uczniowie wykonywali zadania projektowe, słuchali opowieści o bohaterach niepodległości.

Uczniowie wspólnie wykonując różne prace mogli zrozumieć i przypomnieć sobie, że tak naprawdę co dzień obchodzimy święto odzyskania niepodległości, z tym, że czasem obchodzimy je w sposób wielki, huczny, radosny, wspólny.