Gala 100. rocznicy III Powstania Śląskiego

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Gala 100. rocznicy III Powstania Śląskiego

Gala 100. rocznicy III Powstania Śląskiego

W słoneczny wtorek 08.11.2022 r. uczniowie naszej szkoły: Karolina Bielawska, Victoria Bloch i Kacper Mierlak wraz z opiekunami: p. U. Leonowicz i p. A. Jaworską Szostak uczestniczyli w uroczystych obchodach Setnej Rocznicy III Powstania Śląskiego, która odbyła się na małej scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Podczas spotkania z przedstawicielami województwa opolskiego i śląskiego oraz włodarzami Zakopanego, którzy zajmowali się przygotowaniem obchodów, uczniowie dowiedzieli się jak ważna to jest rocznica i usłyszeli ile wysiłku trzeba włożyć, aby ją przygotować. Zwieńczeniem uroczystości było wykonanie wspólnego zdjęcia i spożycie smacznego posiłku. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi ulicami Opola, zatem młodzież mogła przyjrzeć się stolicy województwa i zachwycić się jej urokiem. Wyjazd z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.