Żywa lekcja przyrody w klasie III

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Żywa lekcja przyrody w klasie III

Żywa lekcja przyrody w klasie III

9 listopada bieżącego roku, w blasku słonecznych promieni, klasa trzecia wybrała się na pieszą wycieczkę do lasu. Celem wyprawy było obserwacja warstwowej budowy lasu, rozpoznawanie roślin i kierunków świata oraz rozumienie potrzeby ochrony przyrody. Dzieci wyposażeni w lornetki, lupy, atlasy roślin i zwierząt pod opieką pani U. Leonowicz wyruszyły na żywą lekcję przyrody w terenie. W pięknym otoczeniu przypominali sobie nazwy roślin i zwierząt charakterystycznych dla trzech warstw lasu. Nazywali napotkane rośliny, podziwiali pięknie wybarwione jesienne liście, uczyli się określać kierunki świata w terenie na podstawie obserwacji kory drzew, mrowiska, mchu oraz wolno stojącego drzewa. Obserwowali ptaki i owady zamieszkujące las. Przez lornetki udało im się zobaczyć niektóre zwierzęta. Wsłuchiwali się w odgłosy lasu pamiętając, żeby nie zakłócić ciszy i spokoju jego mieszkańców. Czas w lesie upłynął bardzo szybko i trzeba było wracać do szkoły. W drodze powrotnej uczniowie planowali kolejne wyjście.