BRD

Dnia 17.09.2022r. uczniowie ze szkolnej drużyny BRD, absolwenci ZS-P nr 1, nauczyciele, a także zaprzyjaźnione osoby współtworzyli imprezę organizowaną przez EKO-MOTO-FORUM. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze: zatańczyli poloneza, przedstawili układ synchroniczny „Od przedszkola do seniora” oraz pokazali bezbłędny przejazd na rowerym torze przeszkód oraz Miasteczku Ruchu Drogowego. W czasie imprezy nasi przedstawiciele przygotowali wiele konkurencji dla dzieci z wykorzystaniem rowerów oraz hulajnóg, za które uczestnicy otrzymywali nagrody. Dodatkowo w ramach akcji profilaktycznej we współpracy z komendową powiatową policji część osób przeprowadziła symulację wypadku drogowego, gdzie zwykli uczestnicy ruchu drogowego udzielali poszkodowanym pomocy, natomiast Ci którzy ominęli miejsce zdarzenia zostali zatrzymywani i przechodzili krótki kurs udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia odbywał się także nawigacyjny rajd samochodowy „O kropelce”, w czasie którego przygotowane zostały zadania dla zawodników z pierwszej pomocy, które oceniali ratownicy medyczny, a wyniki z tej konkurencji będą liczone do generalnej kwalifikacji rajdu. Pod koniec reprezentacja szkolna zabawiała przybyłych gości pokazami tańców m.in. belgijki. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. Podobne działania beędą realizowane w niedzielę 18.09.2022r. w Januszkowicach.