Dzień Programisty w kl I-III

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Dzień Programisty w kl I-III

Dzień Programisty w kl I-III

13-stego września uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Programisty.

Tego dnia uczniowie kodowali, dekodowali, szyfrowali, wykorzystując przygotowane zadania na kartach pracy jak również przy użyciu komputerów podczas zajęć informatyki .

Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych.

Co ma ze sobą wspólnego zabawa oraz gry w kodowanie z programowaniem? Czy łączenie tych pojęć ma sens i co takie zabawy dają kilkuletnim dzieciom, dla których język programowania w tym wieku wydaje się zupełnie obcy i niezrozumiały?

Zabawy oraz gry w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla nich bardziej zrozumiałe.

Podczas takich aktywności nasi mali programiści uczyli się m.in.: współpracy, planowania, analizowania i samodzielnego tworzenia różnych kodów.

Okazało się , że kodowanie i programowanie może być naprawdę świetną zaba