Dzień kropki w I-III

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III

Co roku 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odwagi, zabawy i wiary we własne możliwości, dlatego też wychowawczynie klas I-III zadbały, by ten dzień szczególnie służył rozwijaniu kreatywności. Panie przygotowały fotobudkę i inne materiały potrzebne do wykorzystania tego dnia. Dzieci obejrzały film o Vashti dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Podczas zajęć dydaktycznych uczniowie mówili o swoich talentach i pasjach. Podjęte rozmowy miały uświadomić dzieciom, że każde z nich jest wartościowe, każde ma jakiś talent i zdolności. Uczniowie wykonali prace plastyczne, śpiewali piosenki, tworzyli kropkowe ilustracje w różnych programach komputerowych i mieli wiele innych atrakcyjnych zajęć, które zapewne na długo zostaną im w pamięci. To był wspaniały i niezapomniany dzień.