„Cz” jak czekolada.

W zeszłym tygodniu uczniowie kl I poznali dwuznak „Cz” na podstawie wyrazu czekolada.  Była to znakomita okazja do przybliżenia uczniom informacji na temat tego uwielbianego na całym świecie słodkiego smakołyku. Z tej okazji obejrzeliśmy krótki filmik o tym, jak powstaje czekolada. Dowiedzieliśmy się, że oprócz tego, że jest pyszna, może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Na zajęciach komputerowych układaliśmy puzzle z obrazkami przedstawiającymi czekoladowe frykasy. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju po zjedzeniu czekolady. Jemy  ją w  postaci tabliczek, ciastek, batonów, kremów czy lodów. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również uwielbiają czekoladę i w tym dniu mieli możliwość przygotowania wafli z kremem czekoladowym. Drugie śniadanie wyjątkowo dzieciom smakowało! Jedzmy więc czekoladę, ale … w umiarkowanych ilościach!