Gala V Festiwalu Praw Człowieka

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Gala V Festiwalu Praw Człowieka

Gala V Festiwalu Praw Człowieka

Nasi uczniowie klas: II-V uczestniczyli w uroczystej gali V Festiwalu Praw Człowieka, organizowanej przez II LO w Kędzierzynie-Koźlu. Nasz Zespół od lutego angażował się w różnorodne przedsięwzięcia w ramach Festiwalu, aby przekazać najmłodszym i starszym – przedszkolakom i uczniom – wartość piękna naszej planety i to, że każdy z nas bez względu na to ile ma lat powinien zatroszczyć się o jej piękno. W myśl przewodniego hasła „KAŻDY MA PRAWO ŻYĆ W ZDROWYM I BEZPIECZNYM ŚRODOWISKU” przedszkolaki i uczniowie naszego Zespołu rozmawiali na tematy dotyczące ekologii, tworzyli piękne prace plastyczne. Dziesięcioro uczniów wzięło udział w debatach oksfordzkich. Klasa ósma zaangażowała się w budowę kompostownika z palet. Pamiętamy także o naszych wspólnych jako Zespołu – bieżących działaniach proekologicznych – zbiórce zużytych baterii, zbieraniu makulatury, zbiórce ZSEE, czy nakrętek oraz sprzątaniu świata – naszych najbliższych okolic. Chcemy być EKO-SZKOŁĄ, gdyż dostrzegamy piękno naszej Ziemi, wiemy, że ona jest tylko jedna. Natomiast jej przyszłość zależy od każdego z nas! V Festiwal Praw Człowieka to także dostrzeżenie problemu wojny, którą obserwujemy – bardzo blisko nas. Nie możemy akceptować toczącego się zła. Pamiętamy również o zaangażowaniu się całej społeczności w pomoc dla Ukrainy. Za wszystkie te działania – składamy serdeczne podziękowania dla DUŻYCH I MAŁYCH – PRZEDSZKOLAKÓW, UCZNIÓW, RODZICÓW, PRACOWNIKÓW ZS-P NR 1, DYREKCJI – dla Wszystkich tych, którzy wykazali ogromne serce, aby wesprzeć piękne dzieło!W konkursie plastycznym grupa MOTYLKÓW zajęła drugie miejsce w kategorii przedszkoli.W debatach oksfordzkich w kategorii klas I-III zwycięską drużyną okazał się zespół z naszej szkoły – reprezentowany przez Alicję Chromczak, Antoniego Czajkę, Lenę Goraj, Miłosza Kieś, Maję Majnusz, Marysię Rosak, natomiast w kategorii klas IV-VI nasza drużyna zajęła II miejsce – Karolina Bielawska, Przemysław Buks, Daniel Czarnasiak, Aleksandra Świerc. Wszystkim ZWYCIĘZCOM serdecznie gratulujemy!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content