Wycieczka klas I-III

23 czerwca bieżącego roku klasy 1-3 uczestniczyły w wycieczce do kina „Helios”      na film pod tytułem ,,Luca”. Ta animacja jest pełna niezwykłych przygód. Opowiada              o podążaniu za naszymi marzeniami, stawianiu czoła lękom i wątpliwościom, ale także            o akceptowaniu odmienności.

Po zakończonej projekcji mieliśmy  niecodzienną lekcję w kinie. Pan Arkadiusz Piekarz pokazał to miejsce „od zaplecza”. Opowiedział, na czym polega praca kinooperatora, zdradził niektóre tajniki kina, pokazał najnowszy projektor cyfrowy oraz wcześniejszy, na który zakładano szpule z taśmami filmowymi. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali            i oglądali urządzenia, dzięki którym mogą oglądać filmy na ekranie.

Dziękujemy panu Arkadiuszowi Piekarzowi za ciekawą lekcję o kinie.

To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor, wrażenia i emocje po obejrzanym filmie i po zwiedzaniu kina od wewnątrz.