Spotkanie uczniów kl 1-3 z żołnierzem z Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Spotkanie uczniów kl 1-3 z żołnierzem z Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Spotkanie uczniów kl 1-3 z żołnierzem z Wojskowej Komendy Uzupełnień.

24 czerwca 2021r. uczniowie kl 1-3 miały możliwość poznania zawodu oraz umundurowania i wyposażenia żołnierza zawodowego z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu- Pana Adama Kozioł.

Mundurowy przybył na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy uczeń miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę.

Każdy chętny uczeń choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Dzieci z wdzięczności za tak interesujące spotkanie wręczyły żołnierzowi podziękowanie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content