PROGRAM PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > PROGRAM PRZYJACIELE ZIPPIEGO

PROGRAM PRZYJACIELE ZIPPIEGO

W bieżącym roku szkolnym pedagog p. Agnieszka Matyja realizowała  Program Przyjaciele Zippiego – w klasach I i II.  Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy on różnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach  trudnych i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. Dzięki Programowi dzieci miały możliwość doskonalenia relacji z innymi ludźmi. Ćwiczyły także nazywanie i umiejętność rozpoznawania różnorodnych emocji, a także poznawały sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Poprzez Program uczniowie uczyli się również trudnej sztuki prawidłowej komunikacji – w tym słuchania innych. Pokazał on również dzieciom, jak ważna jest rozmowa w sytuacji przeżywanej trudności. W czwartek na zakończenie uczniowie wykonali przepiękne korony i stali się królami i królowymi. Kończąc Program – zasłużyli na nagrodę:) Dzieci otrzymały również certyfikaty.