Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej
Wizyta w bibliotece

Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

W dniu 17.03. 2021r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią odwiedzili bibliotekę szkolną. Dla większości pierwszoklasistów była to pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas spotkania dzieci poznały zasady korzystania              z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposobem wypożyczania      i oddawania książek. Mieli okazję zobaczyć układ księgozbioru. Nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek.

Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę         i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.