Dzień matematyki w klasach I-III

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Dzień matematyki w klasach I-III
dzień matematyki

Dzień matematyki w klasach I-III

18 marca 2021 w klasach 1-3 odbył się dzień matematyki.  Podczas zajęć zostały zorganizowane przeróżne gry i zabawy matematyczne w grupach takie jak kodowanie, rozkodowywanie, memory matematyczne, rozwiązywanie działań na dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie oraz  układanki z figur geometrycznych. Uczniowie także bardzo chętnie rozwiązywali quizy    i zagadki matematyczne na Wordwall i matematycznym Zoo. Święto Matematyki miało charakter zabawy integrującej uczniów, a celem było rozwijanie logicznego myślenia oraz udowodnienie, że rozwiązywanie problemów matematycznych może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą. Otwarte umysły i chęć zabawy sprawiły, że wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się do pracy i co ważniejsze robiły to z wielką ochotą. Uczniowie biorący udział w Dniu Matematyki otrzymali dyplomy. Chwile spędzone z matematyką szybko minęły.