Dzień Kosmosu

Podczas zajęć w dniach 04.03.2021 – 05.03.2021 uczniowie klas I – III wybrali się w niezwykłą podróż do kosmosu, zagłębiając się w
tajemnice wszechświata. Uczniowie obejrzeli prezentacje, ilustracje przedstawiające Układ Słoneczny. Mieli również okazję poznać pojęcia związane z kosmosem tj.: planeta, orbita, Droga Mleczna, Układ Słoneczny, kosmonauta, łazik, statek kosmiczny, sonda kosmiczna, gwiazda, planetoida. Nasi podopieczni z wielkim zaciekawieniem słuchali ciekawostek o wybranych planetach. Poznali postać Mikołaja Kopernika, uczonego, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Wychowankowie z wielką radością i ogromnym  zapałem wykonali własne statki i rakiety kosmiczne, które błyszczą w naszych salach lekcyjnych. Nie zabrakło zabaw i śpiewów przy piosenkach o planetach.