AHOJ, SZKOLNA PRZYGODO! CZYLI O ŚLUBOWANIU UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > AHOJ, SZKOLNA PRZYGODO! CZYLI O ŚLUBOWANIU UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

AHOJ, SZKOLNA PRZYGODO! CZYLI O ŚLUBOWANIU UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

10 lutego  2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Zaproszonych gości i pierwszoklasistów powitali ubrani w pirackie stroje uczniowie klasy trzeciej. To oni wyruszyli z dziećmi  w niezwykły rejs, podczas którego młodsi koledzy i koleżanki musieli udowodnić, że są godnymi miana uczniów naszej szkoły. Podczas niej uczniowie mieli do wykonania różne zadania. Odwiedzili wyspę wiedzy,  patriotyzmu, zabaw matematyki i życia prezentując swoje zdolności. Zdawali egzamin z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz z tego, czego nauczyli się podczas pobytu w szkole. Okazali się bardzo mądrymi i zdolnymi dziećmi, bez problemu sprostali wszystkim wyzwaniom. 

Pani Dyrektor Dorota Jastrzembska potwierdziła, że pierwszoklasiści okazali się dzielnymi piratami i zasłużyli na przyjęcie do szkolnej braci, dlatego też z wielką radością przyjęła ich do grona uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu.

W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszaki ślubowali przy Sztandarze Szkoły, że będą dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie zostali uroczyście pasowani przez Dyrekcję Szkoły ołówkiem. Uczniowie klasy III zapewnili pierwszaków, że zawsze na starszych kolegów można liczyć i o tym, że w szkole jest wesoło i nie trzeba się jej bać.

Po uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia i prezenty przygotowane przez wychowawcę klasy panią Urszulę Leonowicz, rodziców i uczniów klasy III.  Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w klasie przygotowanym przez Rodziców.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 1 i z klasy 3 wraz z wychowawczyniami:  panią Urszulą Leonowicz i panią Martą Wolf- Nowicką. Przepiękną dekoracjęwykonały panie: Urszula Leonowicz, Anna Rosenhof, Marta Wolf- Nowicka. Nad nagłośnieniem czuwał pan Rafał Czub.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za pomoc  i zaangażowanie w przygotowanie tej ważnej dla ich dzieci uroczystości.

RODZICOM GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH POCIECH,
A  PIERWSZAKOM  ŻYCZYMY  WIELU  SUKCESÓW!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content