Dzień życzliwości w ZSP 1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Dzień życzliwości w ZSP 1
Girl Happy V Sign Hand Gesture  - Saydung89 / Pixabay

Dzień życzliwości w ZSP 1

21 listopada na całym świecie obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – pozdrowień i dobrych uczynków, pozytywnych emocji. Nie trzeba wiele, aby być człowiekiem życzliwym – wystarczy niekiedy po prostu uśmiechnąć się szczerze do osoby, która jest blisko nas. Drobna pomoc… Mały gest – który da poczucie szczęścia i radości drugiemu człowiekowi. Naprawdę – nie potrzeba dużo wysiłku, żeby po prostu się uśmiechnąć! Spróbuj – a świat stanie się na pewno ciekawszy, pełniejszy:) To zadanie dla każdego z nas – nie tylko w ten magiczny dzień – ale na każdy dzień w roku. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych – a dokładniej należy nawiązać do 1973 roku. Wówczas dwaj bracia McCormack zareagowali na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Zależało im na tym, by świat zrozumiał, że wojna szkodzi ludziom, światu! Sama inicjatywa życzliwości nawiązuje również do tego, by w sposób pokojowy rozwiązywać wszelkie problemy. Pamiętajmy, że to właśnie rozmowa i umiejętność słuchania może doprowadzić nas do zgody i pokoju. W naszej szkole każdego dnia podkreślamy to, by uczniowie nawzajem się szanowali, respektowali również prawa innych, byli życzliwi w stosunku do siebie, pomagali sobie. Życzymy Wszystkim, by taki dzień po prostu trwał każdego dnia, a my – byśmy byli zarówno inicjatorami owych dobrych uczynków, pięknych słów wypowiadanych do osób wokół nas, ale także by każdy z nas doświadczał tej życzliwości.