16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > 16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dzień Tolerancji to bardzo ważne wydarzenie, w związku z tym uczniowie razi wraz z wychowawcami na godzinach wychowawczych rozmawiali na temat tolerancji, tak ważnej, istotnej wartości i postawie, którą warto kierować się w życiu. Dla uczniów tolerancja to szacunek do drugiego człowieka, miłość, kompromis, umiejętność słuchania drugiego człowieka, zrozumienie, akceptacja… Starsi i młodsi tworzyli piękne chmury wyrazowe nawiązujące do TOLERANCJI. Dzięki temu powstały cudowne motyle, chmury, drzewa, serca, gołębie z określeniami tolerancji. W czasie zajęć przypomniano uczniom o dwóch bardzo ważnych datach – 16 listopada – Międzynarodowym Dniu Tolerancji oraz 20 listopada – Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka. Dzieci zostały również zaproszone do tego, aby spróbowały i przebrały się za osobę o innej kulturze niż nasza. Na zdjęcia czekamy do końca tygodnia. Mówiąc o tolerancji niezwykle ważne było również wprowadzenie uczniów w tematykę corocznej akcji „MARATON PISANIA LISTÓW” – którego organizatorem jest Amnesty International! Była to ważna lekcja i przypomnienie tego, co ważne jest w życiu – po prostu drugi człowiek. O tym pamiętajmy na co dzień, a nie tylko od święta. Bądźmy tolerancyjni, szanujmy się nawzajem, postępujmy z godnością. Zapraszamy do fotogalerii, by zobaczyć przykładowe prace uczniów.