„Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza

„Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza

27 września 2023 r. uczniowie klas I- VII uczestniczyli w niezapomnianym widowisku pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”, na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Wydarzenie to miało miejsce w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice. Z nieukrywanym zachwytem wszyscy oglądali opowieść, w wykonaniu zawodowych tancerzy. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem pięknej scenografii i dekoracji. Bajkowe kostiumy, efekty świetlne i pirotechniczne oraz ruchoma sceneria zapierały dech w piersiach.

Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Po spektaklu uczniowie klas I-III udali się do prawdziwej oazy roślinności usytuowanej w centrum Gliwic-do palmiarni miejskiej. Przechodząc przez pięć pawilonów, podziwialiśmy rośliny cytrusowe, przyprawowe oraz egzotyczne palmy i kaktusy, pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk.

Podczas zwiedzania, uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z egzotyczną roślinnością. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia podwodnego świata ryb w olbrzymich tematycznych akwariach. Pobyt wśród egzotycznych roślin i zwierząt, przeniósł wszystkich do zielonego i pachnącego raju pełnego zapachów i kolorów.

Słoneczna, złota jesień zachęciła nas na koniec do spaceru po przepięknym rozległym Parku im. Chopina.

Natomiast klasy IV-VII po widowisku udały się do parku trampolin, gdzie miały okazję rozładować swoją energię i spędzić miło czas.

To był dla wszystkich bardzo udany dzień.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content