Zielona szkoła

Nasz pobyt na Zielonej Szkole w Polanicy-Zdroju dobiega końca. W ostatnim czasie udaliśmy się na wycieczkę do Kletna, zwiedziliśmy tam Jaskinię Niedźwiedzia, poznaliśmy historię jej powstania. Mogliśmy podziwiać jej szatę naciekową (stalagmity, stalaktyty, stalagnaty). W drodze powrotnej podziwialiśmy uroki Śnieżnika i rzeki Kleśnicy. Następnie pojechaliśmy do Kudowy- Zdroju. Odwiedziliśmy tam Szlak Ginących Zawodów, uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich. Samodzielnie toczyliśmy naczynko gliniane na kole garncarskim. Niesamowite wrażenie wywarło na nas mini-zoo pełne najróżniejszych zwierząt. Zawitaliśmy do Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Dzięki nowoczesnej, interaktywnej, multimedialnej ekspozycji mogliśmy poznać walory przyrodnicze i kulturowe Gór Stołowych. Nie wyobrażamy sobie Zielonej Szkoły bez pieszych, górskich wędrówek, podczas których dotarliśmy do zamku ,,Leśna Skała” w Szczytnej. Weszliśmy na platformę widokową i podziwialiśmy panoramę okolicznych pasm górskich. Nie zabrakło nam kreatywnych zajęć plastycznych, przyrodniczych oraz zabaw w terenie. A dyskoteki i karaoke umilały nam popołudniowy czas w ośrodku. Tańcząca, kolorowa fontanna była również fantastyczną atrakcją podziwianą przez naszą grupę. Na zakończenie pobytu każdy z nas otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

Przygoda z Zieloną Szkołą dobiegła końca. Pełni pozytywnej energii oraz niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu. Ten piękny czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczniowie klasy III, p. U. Leonowicz, p. M. Wolf-Nowicka