Drugoklasiści poznają ,,Cukierka”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Drugoklasiści poznają ,,Cukierka”

Drugoklasiści poznają ,,Cukierka”

.

Uczniowie kl II z wielkim zapałem przystąpili do omówienia lektury W. Cichonia: ,,Cukierku , ty łobuzie!” To pierwsza część przezabawnych opowieści o perypetiach kota Cukierka i jego rodziny. Ta książka z pewnością zdołała rozbawić i zaciekawić niejednego młodego czytelnika. Podczas zajęć rozmawialiśmy o zwyczajach kotka oraz jego wyglądzie. Dzieci opowiadały o najciekawszych przygodach zwierzaka. Następnie zaprojektowaliśmy okładkę do kolorowych lekturników, w których znalazły się min.quizy, plan wydarzeń, ćwiczenia z gramatyki. Uczniowie napisali urodzinowe zaproszenie w imieniu Marcela, zgromadzili plusy i minusy posiadania pupila, przekonali Amelkę do przeczytania książki o przygodach Cukierka. A największym wyzwaniem było napisanie wiersza o swoim pupilu. Wszyscy poradzili sobie doskonale. Kreatywność, pomysłowość drugoklasistów była na najwyższym poziomie. Książeczka zrobiła na nas duże wrażenie… szczególnie dlatego, że w klasie II jest wielu miłośników kotów ? Niesforny Cukierek, który wywrócił życie domowników do góry nogami bardzo przypadł nam do gustu. Na zajęciach komputerowych w programie Paint tworzyliśmy obrazki z kotami. Jak zawsze nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których z papierowych talerzyków powstały fantastyczne kociaki. Piękne prace można obejrzeć w galerii zdjęć.