Drzewo genealogiczne -kl II

Ubiegły tydzień upłynął drugoklasistom pod hasłem ,,Rodzinne historie”. W trakcie zajęć z edukacji polonistycznej dzieci czytały oraz interpretowały wiersz Marcina Przewoźniaka pt. ,,Drzewo genealogiczne”. Poznały pojęcia takie jak :rodzina, ród, przodkowie. Zajęcia te pozwoliły na pogłębienie związku emocjonalnego ucznia ze swoją rodziną. Poznanie przeszłości oraz pochodzenia naszej rodziny to istotny element poczucia naszej tożsamości. Uczniowie klasy II w domu przeprowadzili wywiady na temat swoich korzeni, aby z pomocą rodziców wykonać drzewo genealogiczne swojej rodziny. Wspólnie obejrzeliśmy przepiękne dzieła, omówiliśmy związki pomiędzy poszczególnymi członkami rodu. Każda praca była oryginalna i jedyna w swoim rodzaju.