XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„POECI DZIECIOM – DZIECI POETOM”

9 XII 2022r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom – dzieci poetom”.

W tym roku po raz pierwszy konkurs został objęty Honorowym Patronatem Miasta Kędzierzyn-Koźle. Do konkursu przystąpiło 14 szkół, a w tym 26 dzieci. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III, recytujący wiersze poetów piszących dla dzieci. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki ZSP Nr 1 – Urszula Leonowicz, Anna Rosenhof, Marta Wolf-Nowicka.

Główne cele konkursu to: popularyzacja twórczości poetów piszących dla najmłodszych, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie:

-Pan Wojciech Jagiełło (zastępca prezydenta do spraw oświatowych i społeczno-gospodarczych w Kędzierzynie-Kożlu)

-Pani Alicja Jankowska (pracownik Miejskiej Biblioteki w Kędzierzynie-Koźlu)

-Pani Hanna Białas (Radna miasta oraz kierownik działu organizacji imprez z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kedzierzynie-Koźlu)

Mieliśmy zaszczyt gościć:

– Pana Tomasza Radłowskiego (dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu)

– Panią Krystynę Kusz (przewodniczącą Rady Rodziców w ZSP nr 1)

-Panią Jolantę Goraj (zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców w ZSP nr 1)

Na początku zabrała głos Pani Dyrektor – Dorota Jastrzembska, która przywitała uczestników konkursu i otworzyła oficjalnie XVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.

Jury brało pod uwagę dobór wiersza, jego interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. W czasie obrad jury odbył się pokaz mody świątecznej w wykonaniu uczniów klas I-III pod kierunkiem Pań: Anny Rosenhof, Marty Wolf-Nowickiej oraz Urszuli Leonowicz. Następnie swoim przepięknym wokalem zachwyciła nas uczennica klasy VII Julia Kusz, która zaprezentowała utwór ,,Piosenka o Mikołaju”. Następnie wszyscy uczestnicy jeszcze raz wspólnie zaśpiewali dla mikołaja. Mieliśmy okazję wysłuchania kilku kolęd zagranych na trąbkach przez uczniów klasy VIII. Wystąpił również zespół taneczny, w skład którego wchodzą dziewczynki z kl I-IV. Pod kierunkiem pani Iwony Stasiak wykonały układ taneczny do utworu „Dancing Queen” zespołu Abba.

Jury wytypowało zwycięzców konkursu:

I miejsce – Marta Toczek PSP nr 19

II miejsce –Miłosz Kieś ZSP nr 1

II miejsce – Aleksandra Szendzielorz PSP nr 12

III miejsce- Zofia Słowik PSP nr 20

III miejsce –Laura Mgłowska PSP nr 11

IV miejsce –Magdalena Korowaj – PSP nr 20

Wyróżnienia:

Nikodem Kupka-Łoziński PSP 11

Fabian Bomba ZS-P Zalesie Śląskie

Milena Adamiec PSP Łany

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, bony podarunkowe do Smyka, słodką niespodziankę ufundowane przez Wydział Oświaty i Wychowania w Kędzierzynie – Koźlu, firmę A. Berger oraz gadżety, których fundatorem była Grupa Azoty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, oraz niespodziankę od Świętego Mikołaja.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowanie nagród, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia:

– Wydziałowi Oświaty i Wychowania,

– Firmie ,,Berger” z Kędzierzyna –Koźla,

– Radzie Rodziców ZSP nr 1,

– Pani Anieli Wac -właścicielce restauracji Cisowianka,

-Towarzystwu Kulturalnemu Mniejszości Niemieckiej,

-Grupie Azoty,

-Rodzicom klasy II i III za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji konkursu,

-Rodzicom kl I -III za przepyszne ciasta,

-Obsłudze szkoły za nieocenioną pomoc przy dekorowaniu sali oraz organizacji poczęstunku dla przybyłych gości.

Organizatorzy konkursu:

Urszula Leonowicz