SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

Uczniowie kl I-III wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Był to pierwszy etap konkursu międzyszkolnego „Poeci dzieciom-dzieci poetom”, który rokrocznie odbywa się w naszej szkole.

Główne cele konkursu to :popularyzacja twórczości poetów piszących dla najmłodszych, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem swoich pań wychowawczyń : Anny Rosenhof, Urszuli Leonowicz, Marty Wolf-Nowickiej.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie :pani Dyrektor Doroty Jastrzembskiej oraz pani Agnieszki Matyja. Panie miały nie lada zadanie, ponieważ poziom występów był bardzo wysoki. Brały pod uwagę : dobór repertuaru, interpretację, odpowiednie tempo recytacji, staranność wypowiedzi oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy byli wzorowo przygotowani. Spośród 19 uczestników zostało wyłonionych dwóch zdobywców pierwszego miejsca oraz trzy osoby otrzymały wyróżnienia.

I miejsca:

Lena Goraj (kl III)

Miłosz Kieś (kl III)

Wyróżnienia otrzymały:

Shozo Zaleski (kl I)

Julia Majba (kl II)

Maja Majnusz (kl III)

Wielkie, wielkie brawa!

Zwycięscy będą reprezentować naszą szkołę w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, ,,Poeci dzieciom-dzieci poetom”, który odbędzie się w naszej szkole już niebawem.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content