,,Zdrowo jem, więcej wiem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > ,,Zdrowo jem, więcej wiem”

,,Zdrowo jem, więcej wiem”

Dnia 16 listopada uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wzięli udział w happeningu pod hasłem ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. Wspólnym celem było propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania wśród uczniów oraz lokalnej społeczności osiedla. Uczniowie na tę okoliczność przygotowali degustację owoców oraz warzyw – nieocenionych źródeł witamin. Transparenty przygotowane własnoręcznie przez uczniów, opaski na głowach, kosze pełne owoców i warzyw uświetniły happening i podkreśliły wagę wydarzenia. Dzieci wraz z wychowawczyniami raz po raz wypowiadali rozmaite rymowanki zachęcające do spożywania zdrowych produktów, rozdawali napotkanym mieszkańcom owoce, warzywa. Odwiedziliśmy kilka punktów handlowych, plebanię oraz przedszkole. Happening okazał się świetną okazją do uzmysłowienia mieszkańcom osiedla oraz uczniom skutków złego odżywiania. Uświadomili sobie, iż zdrowe odżywianie jest gwarantem zdrowia.