Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

10 października 2022 roku w naszej szkole odbył się XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Głównym celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie w ciągu tygodnia systematycznie rozwiązywali zadania, a w poniedziałek wzięli udział w konkursie na ,,Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia 2022”. Po otrzymaniu testu dzieci z wielkim zaangażowaniem rozwiązali go. Z klasy II mistrzami zostali: Julian Gralka i Malwina Macha, z klasy III: Maja Majnusz, Kaja Golańska, Marta Kotrys, Marta Szary i Kacper Neugebaur. II miejsce zajęli : Dawid Jagła, Krzysztof Buks, Miłosz Kieś, Jakub Górczany, Martyna Piskorz,Laura Cibis, Laura Raczyńska, Mikołaj Poźniak, a III miejsce: Daria Rosenhof, Marcin Czernicki, Lena Goraj, Felix Bonczek, Natalia Bielska, Nikodem Mierlak, Leon Piekarz. Zadania konkursowe i dyplomy przygotowały panie wychowawczynie: Marta Wolf- Nowicka i Urszula Leonowicz. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.