Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO PRZEZ PIERWSZOKLASISTÓW ORAZ UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA.

Jak każdego roku 1 września nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Wydarzenie to jest szczególnie ważne dla pierwszoklasistów, dla których oznacza przede wszystkim kolejny etap rozwoju w nowej placówce edukacyjnej. Najważniejszym momentem tego dnia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Szkoły Dorota Jastrzembska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Aby szkoła kojarzyła się dobrze, a uśmiech zawsze gościł na twarzy, naszym pierwszoklasistom zostały wręczone kolorowe, wypełnione słodyczami rożki obfitości. Pod koniec uroczystości nasi nowi uczniowie wraz z wychowawczynią Panią Anną Rosenhof udali się do sali nr 2, gdzie od jutra rozpoczną swoją szkolną przygodę. Nowy rok szkolny to, jak zawsze czas nowych możliwości, wyzwań i zadań. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzmy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji, a także serdecznych relacji koleżeńskich i wielu miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.