3 Maja

9 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, klasy II i III  przygotowały montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano  historię konstytucji oraz  przypomniano  ważne fakty z historii Polski. Uczniowie wcielili się w rolę szlachty, mieszczan i chłopów. Przedstawiono sylwetki twórców Konstytucji:  H. Kołłątaja, S. Małachowskiego, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwrócono uwagę na to, że rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja nazywamy świętem wolności  i radości. Przypomniano, że nasi przodkowie rozumieli, co znaczy wolność, naród, Ojczyzna i i szanowali te wartości. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Po zakończeniu akademii Pani Dyrektor, Dorota Jastrzembska, podsumowała projekt patriotyczny ,,Majowe Święta”,  w ramach którego uczniowie klas 4-8 brali udział w szkolnym konkursie historycznym ,,Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja”. Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za włożony trud w przygotowanie akademii, dyrekcji za życzliwe wsparcie, widzom – za ciepłe przyjęcie, a rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.