Wycieczka na Ranczo

20 maja uczniowie klas 2 i 5 pod opieką p. Ewy Simmert oraz p. Izabeli Nowak – pojechali na wycieczkę edukacyjną z programu organizowanego przez biuro podróży Lutur dla dzieci uczestniczących w ,,Programie dla szkół’’.

Celem naszej wyprawy były Proboszczowice, niewielka miejscowość, w której znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Ranczo’’. Po dotarciu na miejsce poszliśmy najpierw na zajęcia edukacyjne połączone z degustacją warzyw, owoców oraz twarogu własnej produkcji. Ponadto uczniowie dowiedzieli się wiele wartościowych informacji odnośnie zdrowego żywienia. Później było zapoznanie z ogrodem i zwiedzanie sadu, gdzie każdy uczeń mógł posiać swoją rzodkiewkę, którą później zabrał do domu. Podczas zwiedzania dzieci miały możliwość zobaczenia oraz nakarmienia zwierząt. Po zajęciach uczniowie zjedli kiełbaskę z grilla. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał pyszne jabłko. Wszyscy zadowoleni i najedzeni wróciliśmy do domu.