KL 1-3 POZNAJĄ LEGENDĘ O TORUŃSKICH PIERNIKACH

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > KL 1-3 POZNAJĄ LEGENDĘ O TORUŃSKICH PIERNIKACH

KL 1-3 POZNAJĄ LEGENDĘ O TORUŃSKICH PIERNIKACH

Kto by nie znał smaku toruńskiego piernika!  Ale jak to się stało, że są takie pyszne? Kto wieki temu po raz pierwszy dodał sekretny składnik i skąd go wziął? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie kl 1-3 podczas kolejnych już zajęć z cyklu ,,Z legendą przez Polskę”. Realizując program tegorocznej innowacji pedagogicznej uczniowie mieli okazję zapoznać się z treścią legendy o toruńskich piernikach, ale również częstować się pysznymi pierniczkami oraz innymi słodkościami. Wykonali różnymi technikami plakaty przedstawiające rozmaite kształty toruńskich pierników. Na zajęciach komputerowych prezentowali swoją twórczość w programie Paint, tworząc według własnych pomysłów piernikowe łakocie. Po takich zajęciach na pewno wszyscy zapamiętali , z czego słynie Toruń.