Akcja Szkoła pamięta

Akcja Szkoła pamięta

Uczniowie Osiemnastki z entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie  Ministerstwa Edukacji Narodowej i wzięli udział w akcji -#Szkoła pamięta#. Wykonali wiele zadań upamiętniających Bohaterów, którzy oddali życie za pokój i szczęście następnych pokoleń.

Uczniowie klasy VIII przygotowali przepiękne albumy o patronie Szkoły, uczestniku powstań śląskich – Wojciechu Korfantym, a także poznali miejsca, w których toczyły się walki o wolność i polskość Śląska.

Odbył się też konkurs ,,Rodzinne pamiątki” Uczestniczki  przedstawiły, opisały i opowiedziały historie przedmiotów, w które są wpisane czasem wzruszające osobiste dzieje.

Młodzież klasy 7B uczestniczyła w wycieczce do miejsc pamięci  na cmentarzach w Cisowej                                       i w Kędzierzynie na Kuźniczce, gdzie pomagała w porządkowaniu grobów. Uczniowie zapalili światełka pamięci na grobie Nieznanego Żołnierza, na grobach powstańców śląskich oraz  żołnierzy poległych podczas II wojny światowej i otoczyli pamięcią modlitewną te miejsca.

PSP 18 pamięta o Bohaterach dawnych czasów, których poświęcenie i ofiara życia sprawiły, że obecne dni są bezpieczne i upływają w pokoju.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content