DZIEŃ KUNDELKA

W tym tygodniu – a dokładnie 25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Jest to nieformalne polskie święto społeczne. Jest to zarazem Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Najprawdopodobniej Dzień Kundelka został powołany przez nieistniejące już Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka z Warszawy. Ma ono nam Wszystkim przypominać o zwierzętach, o tym, że one chcą być kochane. Niestety, nie każdy piesek czy kotek ma tyle szczęścia, że ma swój ukochany dom i swojego pana. Pamiętajmy także o tych zwierzakach, które są umieszczone w schroniskach, czy przytuliskach dla zwierząt. Nasza szkoła w ramach akcji Zostań Przyjacielem Czworonoga zbiera karmę dla piesków i kotków do schroniska. Możesz przyłączyć się i TY – zapraszamy i zachęcamy. W ramach Dnia Kundelka – uczniowie wspominali ten dzień, rozmawiali z nauczycielami na temat potrzeby niesienia im pomocy, poznawali Ustawę o Ochronie Zwierząt a także czytali historie o zwierzakach i stworzyli przepiękne prace. Zapraszamy do fotogalerii!.