Uczniowie klasy I pordziwiają POLSKĄ JESIEŃ

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Uczniowie klasy I pordziwiają POLSKĄ JESIEŃ

Uczniowie klasy I pordziwiają POLSKĄ JESIEŃ

Od ponad miesiąca, bo od 23 września, trwa astronomiczna jesień. Słoneczna i ciepła pogoda zachęca do spacerów. Do tego w lasach i parkach jest bardzo kolorowo – trwa prawdziwa złota polska jesień.

Uczniowie kl I wybrali się na spacer po najbliższej okolicy. Celem zajęć w terenie było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych poprzez poznawanie go, dostrzeganie jego piękna, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą. Dzieci z radością podziwiały przepiękną jesienną przyrodę, rozpoznawały różne gatunki drzew, owoce oraz liście. Lekcja w terenie wszystkim przypadła do gustu.