Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas I – III „Mistrz Kaligrafii”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas I – III „Mistrz Kaligrafii”

Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas I – III „Mistrz Kaligrafii”

Uczniowie klas I-III już po raz kolejny brali udział w Szkolnym Konkursie Kaligraficznym. Celem jego było rozwijanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania oraz uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne i estetyczne prowadzenie zeszytów. Jury w składzie Anna Rosenhof, Marta Wolf – Nowicka i Urszula Leonowicz baczna uwagę zwracały na  płynność pisma i estetyka połączeń literowych.

Laureatami konkursu zostali:

– w kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Miłosz Kieś, Kaja Golańska, Felix Bonczek.
II miejsce: Lena Szary, Laura Raczyńska, Maja Majnusz, Leon Surma, Leon Piekarz.
III miejsce: Mikołaj Poźniak, Hanna Rzeszut, Marta Kotrys, Laura Cibis, Lena Szary, Martyna Piskorz.

– w kategoriach klas drugich:
I miejsce: Aleksander Kupka, Maciej Tynda.
II miejsce: Michał Sikorski
III miejsce: Kamil Kurczok– w kategoriach klas trzecich:
I miejsce: Cyprian Grabiński
II miejsce: Aleksandra Świerc, Maja Sadzik
III miejsce: Dorota Lata, Paulina Węgrzyn, Anna Gricman.
 Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.