Biblioteka Miejska zaprasza

Biblioteka Miejska zaprasza

Dzień dobry,

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na wydarzenia online w maju.

Od 8 do 15 maja trwa wielkie święto bibliotek i bibliotekarzy, czyli Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zapraszamy na interesujące wydarzenia online. Opublikujemy czytanki online w bibliotece, które będzie łączyć jeden wspólny mianownik, czyli właśnie biblioteka. Ponadto zapraszamy dzieci na lekcje biblioteczne między innymi na temat książek obrazkowych, komiksów czy utrzymywania porządku w bibliotece. Oczywiście prócz filmów przygotowaliśmy także ciekawe spotkania w ramach Tygodnia Bibliotek:

12 maja, godz. 17.00 – „Podróże Literackie po Odessie” z Borysem Tynką

Zapraszamy na spotkanie online z Borysem Tynką. Wydarzenie obejmuje prelekcje o Odessie na podstawie dzieł literackich, które w niej powstały i które istnieją w polskim przekładzie.

Mamy na myśli takich autorów związanych z Odessą jak m.in.:

– Aleksander Puszkin,

– Józef Ignacy Kraszewski,

– Adam Mickiewicz,

– Henryk Sienkiewicz,

– Ilja Ilf,

– Jewgienij Pietrow

– i wielu innych!

W październiku 2019 roku Odessa została wpisana na listę Miast Literatury UNESCO, co zdecydowanie podwyższa zainteresowanie.

Nie możecie przegapić tego wyjątkowego spotkania!

link Spotkanie transmitowane na fanpage’u MBP na portalu Facebook. Zapraszamyhttps://www.facebook.com/events/4310485995628589/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A%5B%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D%5D%7D

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content