Dzień Matematyki 2021 w klasach IV-VIII

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Dzień Matematyki 2021 w klasach IV-VIII

Dzień Matematyki 2021 w klasach IV-VIII

12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Został on stworzony w 2014 roku po to, by dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Również w naszej szkole uczniowie poszczególnych klas „bawili się” matematyką. Staraliśmy się przekonać uczniów, że matematyka jest wszędzie, że nie należy się jej bać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.