Dzień otwarty

Dzień otwarty

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW.

„Nagle gwizd, nagle świst,

para buch, koła w ruch…”

W myśl słów wiersza Juliana Tuwima nasza szkoła zamieniła się w ,,Stację PSP nr 18”, z której trzy wspaniałe pociągi, prowadzone przez „Maszynistki”: Olę, Emilkę i Martynkę wyruszyły w podróż. Pasażerowie -to przyszli uczniowie klasy I, którzy zaraz na początku zostali przywitani przez Panią Dyrektor oraz otrzymali ,,Bilet ucznia klasy I”. Podczas przejażdżki po szkole mieli okazję odwiedzić kolorowe, pełne zagadek i tajemnic ciekawe miejsca (Stacje) zaaranżowane w salach lekcyjnych.

Małe pociągi krążyły po wszystkich poziomach budynku, starając się, by ich pasażerowie czuli się jak w bajkowym świecie. I tak po kolei przyszli pierwszoklasiści zatrzymali się na stacjach:

„Pracownia Malarska”, „Good morning”, „Kraina robotów”, „W krainie komputerów”, „Wierszolandia”, „Czas na zabawę”, „Arena sportu”, „Małe co nieco”, „Fotobudka”.

Zabawy, śmiechu, radości i energii było co niemiara, a trzeba było zdążyć na pociąg do następnej stacji, by niczego nie przeoczyć.

Na zakończenie można było posilić się słodkim poczęstunkiem czekającym na wszystkich w stojącym na bocznicy wagonie Wars.

Dzieci z uśmiechniętymi minami i pełne entuzjazmu opuszczały naszą szkołę, co było dla nas dużą nagrodą i pokazało, jak fajną, różnobarwną i niepowtarzalną lokomotywą jesteśmy…

A chętnych do naszego pociągu wciąż zapraszamy

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content