SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

Uczniowie kl I-III wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Był to pierwszy etap konkursu międzyszkolnego „Poeci dzieciom-dzieci poetom”, który rokrocznie odbywa się w naszej szkole.

Główne cele konkursu to :popularyzacja twórczości poetów piszących dla najmłodszych, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem swoich pań wychowawczyń : Anny Rosenhof, Urszuli Leonowicz, Marty Wolf-Nowickiej.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie :pani wicedyrektor -Izabeli Nowak oraz pani pedagog-Agnieszki Matyja. Panie miały nie lada zadanie. Brały pod uwagę : dobór repertuaru, interpretację, odpowiednie tempo recytacji, staranność wypowiedzi oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy byli wspaniale przygotowani, ale czworo z nich zasłużyło na szczególne uznanie.

I miejsce: Julia Majba (kl III)

II miejsce: Daria Rosenhof (kl III)

III miejsce: Dorota Skrzyniarz (kl I)

III miejsce: Shozo Zaleski (kl II)

Wielkie, wielkie brawa!

Uczennice klasy III będą reprezentować naszą szkołę w XIX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, ,,Poeci dzieciom-dzieci poetom”, który odbędzie się w naszej szkole już niebawem.