BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY!

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole policjantów z KPP w Kędzierzynie-Koźlu. Pani Małgorzata Cisowska i Pan Paweł Szymkowiak opowiedzieli i zobrazowali najmłodszym podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem pieszych. Opowiedzieli o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i poruszać się po drodze. Omówili podstawowe zagrożenia. Zwrócili uwagę na to, jak ważne jest być widocznym na drodze poprzez noszenie odblasków – zwłaszcza po zmroku. Uczniowie czynnie zaangażowali się w zajęcia profilaktyczne i z chęcią uczestniczyli w odgrywanie scenek przygotowanych przez policjantów. Funkcjonariusze rozdali również najmłodszym poradniki „Pierwszak”, aby poprzez zabawę wzmocnić siłę przekazu i utrwalać prawidłowe zachowania na drodze. Szczególną uwagę należy zwrócić na ogromne wyróżnienie dla Hani S., której praca w konkursie „Pierwszy Dzień w Szkole? Opowiem Ci o Bezpieczeństwie” została wyróżniona i ukazała się w poradniku „Pierwszak” – OGROMNE BRAWA DLA HANI!!!! Jednocześnie dziękujemy także pozostałym dzieciom, które jeszcze z końcem czerwca, stworzyli piękne prace konkursowe!