Gra terenowa

W upalny wtorek, 20 czerwca 2023 roku uczniowie ósmych klas wzięli udział w II Odrzańskim Turnieju Terenowym o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Zaopatrzeni w mapę pięciokilometrowego szlaku, wędrowali po okolicach Koźla i zdobywali kolejne punkty, odpowiadając na pytania i uczestnicząc w ćwiczeniach zorganizowanych przez wojsko. Malownicza trasa biegła przez Stare Miasto do Baszty Montalamberta, następnie wybrzeżem Odry przez park do Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Po przebyciu drogi i wykonaniu wszystkich zadań Kamila Wysocka, Marcin Hałasik i Kacper Mierlak mieli okazję zwiedzić pięknie wyremontowane i nowoczesne Muzeum Ziemi Kozielskiej, wejść na szczyt baszty, a także poznać innych uczestników gry.

Turniej zakończył się prezentacją strojów średniowiecznych oraz przedstawieniem wyników i wręczeniem nagród.

Mimo wysokich temperatur i zmęczenia wszyscy pełni wrażeń i nowej wiedzy z uśmiechem wrócili do domów. Na długo zapamiętają tę ciekawą rywalizację.