Miejski Konkurs Pięknego Czytania dla Kl I-III

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Miejski Konkurs Pięknego Czytania dla Kl I-III

Miejski Konkurs Pięknego Czytania dla Kl I-III

Reprezentanci klas I-III w składzie: Shozo Zaleski, Julia Majba, Lena Goraj zostali wytypowani, jako najlepsi czytelnicy do Miejskiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs odbył się 25.04.2023r. w PSP nr 20 w Koźlu. W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie przeczytać, bez wcześniejszego przygotowania fragment lektury. Klasy pierwsze zmierzyły się z dziełem W. Cichonia ,,Cukierku ty łobuzie”, klasy drugie z książką A. Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn” , natomiast klasy trzecie czytały fragment lektury ,,O psie, który jeździł koleją” R. Pisarskiego. Etap drugi, to czytanie wylosowanego przez siebie wiersza D. Wawiłow. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie spisali się na medal..

Julka Majba (kl II) zajęła II miejsce,

Lena Goraj (kl III) zajęła III miejsce.

Zdrowa rywalizacja , pokonanie stresu i dobra zabawa to nowe doświadczenia, dzięki którym wzbogacili się nasi uczniowie, biorąc udział w konkursie.

Gratulujemy jeszcze raz naszej Trójce!