Festiwal Praw Człowieka – uroczysta gala w II LO w Kędzierzynie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Festiwal Praw Człowieka – uroczysta gala w II LO w Kędzierzynie

Festiwal Praw Człowieka – uroczysta gala w II LO w Kędzierzynie

W piątek, 31 marca odbyła się uroczysta gala podsumowania VI Festiwalu Praw Człowieka, który w tym roku był szczególnego rodzaju manifestem przeciw wojnie. Celem każdego festiwalu jest propagowanie i pogłębianie wiedzy o prawach człowieka ze szczególnym uwzględnieniem prawa do życia w bezpiecznym i zdrowym środowisku. W tym roku organizatorzy nie mogli stać obojętnie wobec zła, które dzieje się bardzo blisko nas, tuż za naszą wschodnią granicą.

W ramach festiwalu odbyły się działania wyrażające swój sprzeciw wobec wojny. Naszym uczniom podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody za I miejsce w debatach oksfordzkich. Ogromne brawa jeszcze raz dla Zosi B., Alicji Ch., Emilki G., Natalki J., Lenki M. i Marysi R.!!! Dzięki takim przedsięwzięciom pokazujemy, że mówimy stanowcze NIE ZŁU, WOJNOM i WSZELKIEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI!!!