Debaty oksfordzkie w II LO w ramach Festiwalu PRAW CZŁOWIEKA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Debaty oksfordzkie w II LO w ramach Festiwalu PRAW CZŁOWIEKA

Debaty oksfordzkie w II LO w ramach Festiwalu PRAW CZŁOWIEKA

Nasi uczniowie z klas: 4 i 5 w składzie: Alicja Ch., Emilka G., Lena M., Marysia R., Natalia J., Zosia B., w ostatnią sobotę (18.03.2023) wzięły udział w debatach z uczniami z innej szkoły. Dzieci debatowały nad tezą: „Zapobieganie konfliktom jest ważniejsze od ich rozwiązywania”. Nasze dziewczynki były w drużynie propozycji – w związku z tym ich zadaniem było obronienie tej tezy. Zrobiły to świetnie – gdyż ostatecznie zwyciężyły debatę:) Zdecydowanie mogą cieszyć się teraz swoim zwycięstwem a my razem z nimi. Serdecznie GRATULUJEMY!!! Oczywiście nie jest tu jednak najważniejsze zwycięstwo. Umiejętność debatowania, przedstawienia swoich poglądów, argumentów w sposób zrozumiały, kulturalny, ale też zdecydowany, zdolność wsłuchiwania się w „przeciwnika” – to wartości dodane całego przedsięwzięcia. Jeszcze raz – ogromne brawa!!!