Sąd nad Kasią- nietypowa lekcja w klasie III

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Sąd nad Kasią- nietypowa lekcja w klasie III

Sąd nad Kasią- nietypowa lekcja w klasie III

13 marca bieżącego roku jedna z sal lekcyjnych naszej szkoły zamieniła się                           w prawdziwy sąd. Wychowawczyni zaproponowała nam przeprowadzenie debaty nad zachowaniem głównej bohaterki naszej lektury ,,Oto jest Kasia”  Miry Jaworczakowej. Każdemu z nas przydzieliła role. Nie zabrakło oskarżycieli, obrońców, sędziów i świadków. Ustawienie stołów i stroje przypominały salę sądową. Rozprawę rozpoczęła koleżanka naszej klasy słowami: ,, Proszę wstać. Sąd idzie”. Klasa bardzo zaangażowała się w odgrywane role. Oskarżenie przygotowało mocny materiał dowodowy, a obrona miała argumenty świadczące o niewinności Kasi.  Cóż to były za emocje. Obydwie strony powoływały świadków: Jurka, rodziców, dziadka, Antolkę, ciocia, Ewka, Magda.  Ostatecznie sąd wydał werdykt uniewinniający Kasię. Argumenty przedstawione przez obrońców okazały się bardziej wiarygodne. To doświadczenie, które zdobyliśmy na dzisiejszych zajęciach na długo pozostanie w naszej pamięci.