30 stycznia 2023 roku uczniowie kl I-III świętowali MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO.

Klocki LEGO to fenomen na światową skalę. Można je znaleźć w wielu domach. Cały świat pokochał ich oryginalny, niepowtarzalny styl. Cieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dnia 28 stycznia duński twórca Ole Kirk Christiansen opatentował pomysł na ten sławny, klasyczny klocek LEGO z ośmioma wypustkami. W 2023 roku obchodzimy 65 lat od tamtego wydarzenia, ciesząc się z najlepszych zestawów klocków, które towarzyszą nam na co dzień. Wśród proponowanych zestawów każdy znajdzie coś dla siebie – krainy magii, postacie Disneya, wyścigowe pojazdy czy nawet architekturę. LEGO to wspaniała rozrywka dla dzieci i prezent dla dorosłych – warto więc świętować ten dzień, bawiąc się i budując!

Tak też było w naszej szkole. Najpierw zapoznaliśmy się z historią klocków, oraz wieloma ciekawostkami na ich temat. Dowiedzieliśmy się, że kreatywni konstruktorzy prześcigają się w pomysłach w budowaniu, a cudowne modele ozdabiają nie tylko półki, ale także miejsca publiczne – takie jak stadiony czy galerie handlowe. Jak zawsze nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których wykonaliśmy wspaniałe wieże z wyciętych, pomalowanych farbami klocków. Dołożyliśmy także figurki różnorodnych postaci, a na koniec ozdobiliśmy plakatem drzwi naszych sal lekcyjnych. Nie zabrakło czasu na zabawę, bo przecież

o to chodziło! Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do tworzenia wspaniałych budowli. A wpadająca w ucho, rytmiczna piosenka o klockach LEGO wprawiła nas w doskonały nastrój.

Budowanie z klocków LEGO to ciekawa zabawa w świecie wyobraźni. Rodzice wybierają LEGO ze względu na ich pozytywny wpływ na rozwój umysłowy i manualny dzieci. Klocki uczą cierpliwości, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, mają wpływ na logiczne myślenie, koncentrację uwagi.

Niezwykłe właściwości tych małych, kolorowych elementów łączą pokolenia i sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek na całym świecie.