Pierwsza wizyta Pierwszaków w bibliotece szkolnej

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Pierwsza wizyta Pierwszaków w bibliotece szkolnej

Pierwsza wizyta Pierwszaków w bibliotece szkolnej

W dniu 25 stycznia uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz zasadami korzystania z czytelni, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Dzieci poznały magiczne miejsce, w którym „mieszkają książki”. Na początku zajęć uczniowie wysłuchali Pani bibliotekarki, która ciekawie opowiadała o regułach dotyczących poszanowania książek, zachowania się podczas wypożyczania oraz w czytelni. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie mieli możliwość zobaczenia wiele różnorodnych książek. Otrzymali także pamiątkowe zakładki oraz po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli książki. Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci uczniów do kolejnych wizyt w bibliotece.