Światowy Dzień Kubusia Puchatka na lekcjach matematyki

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Światowy Dzień Kubusia Puchatka na lekcjach matematyki

Światowy Dzień Kubusia Puchatka na lekcjach matematyki

18 stycznia przypada Światowy Dzień Kubusia Puchatka. Tematem dzisiejszych lekcji matematyki w klasie czwartej i piątej były „Kubusiowe zadania matematyczne”.

Uczniowie sami redagowali treść zadań, rozwiązywali je i po sprawdzeniu wrzucali do ,, Kubusiowego pudełka”. Na kolejnych lekcjach będą korzystać z nich inne dzieci. Uczniowie będą mogli dokonać samokontroli, gdyż każde zadanie zostało rozwiązane przez jego autora, sprawdzone, a następnie wynik został zapisany na odwrocie karty. Uczniowie wykazali się nie tylko talentami matematycznymi ale również polonistycznymi i plastycznymi.