Kalendarze adwentowe klasy I

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Kalendarze adwentowe klasy I

Kalendarze adwentowe klasy I

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym wydarzeniem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A kto bardziej cieszy się z nadchodzących Świąt jak nie dzieci?

Uczniowie klasy I postanowili ten czas przygotowań rozpocząć jak najwcześniej, realizując kolejne zadania kalendarza adwentowego. Jak wskazuje nazwa, wszystkie podejmowane działania i zadania zostały umieszczone w klasowym kalendarzu w kształcie choinki. Codziennie wylosowany przez nauczyciela uczeń otwiera jedno okienko, przekazując treść zadania pozostałym osobom. Jest to dla dzieci niezwykle ekscytujące wydarzenie, tym bardziej, iż po wykonaniu zadania czeka na nie słodka niespodzianka ukryta w kalendarzach, które otrzymali w szkole. Pomysł ten zainicjowali i przygotowali rodzice pierwszaków. Serdecznie dziękujemy pomysłodawcom za wielkie serce, ogromne zaangażowanie, poświęcony czas, po to, by nasze pierwszaki mogły poczuć się szczęśliwe i zadowolone.