Klasa III na wycieczce

Klasa III na wycieczce

PEŁNA WRAŻEŃ WYCIECZKA KL I-III….

Dnia 24 pażdziernika, uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Leonowicz, p. Anną Rosenhof, p.Martą Wolf-Nowicką oraz panią K.Młynarczyk odwiedzili KOLEJKOWO oraz FUNZEUM (Muzeum Światła i Koloru) w Gliwicach. Te wspaniałe atrakcje znajdują się w kompleksie handlowo-rozrywkowym w Europie Centralnej.

Pierwszym etapem wycieczki było „Kolejkowo” czyli jedna z największych makiet kolejowych w Polsce.

Zobaczyliśmy, jak precyzyjnie została odwzorowana rzeczywistość przedstawiająca życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazująca ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego np. osoby czekające na stacji kolejowej, pijące kawę w kawiarni, poruszające się pociągi i samochody, czy makieta na której pływa statek.

Ten miniaturowy świat naprawdę robi wrażenie!

Kolejnym celem naszej wycieczki było Funzeum. Muzeum Światła i Koloru wykorzystuje nowoczesne technologie cyfrowe i umożliwia dzieciom zdobywanie wiedzy w nowoczesny, bardzo interesujący sposób.

Ponad 50 multisensorycznych instalacji, umożliwia zrozumienie działania światła i kolorów, które mają oddziaływać na wiele zmysłów i pobudzać wyobraźnię zwiedzających. Uczniowie odwiedzili 3 strefy:strefę koloru, strefę światła, strefę zabawy.

Dzieci odbyły niezwykłą podróż przez poszczególne kolory, sprawdzały ciepłotę swojego ciała, oglądały interaktywne instalacje.

Zapoznaliśmy się ze zjawiskami świetlnymi, zwierciadłami i lumienscencją przechodząc przez 10 pomieszczeń. Wśród dostępnych scenerii znajdował się m.in.: fluorescencyjny las, pokój nieskończoności, kryształowa komnata czy sala księżycowa wraz z innymi planetami.

Były również niesamowite kolorowanki. Każde dziecko miało za zadanie pokolorować wybrane przez siebie zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu- na wielkiej ścianie.

Odwiedziliśmy podniebny plac zabaw, basen z podświetlanymi piłkami, duże klocki i wiele innych atrakcji. Jednym z zaskakujących udostępnionych w obiekcie elementów jest największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości.

Dzisiejszy dzień spędziliśmy w miłej, kolorowej i pełnej radości atmosferze. Wycieczka była naprawdę odlotowa!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content