O programie Laboratoria przyszłości

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > O programie Laboratoria przyszłości

O programie Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Zakupiony sprzęt przy wykorzystaniu 60% przyznanych środków:

• Drukarka 3D
  • Pracownia Druku 3D
  • Zestaw edukacyjny Arduino
  • Stacja lutownicza
  • Aparat fotograficzny
  • Zestawy oświetleniowe
  • Statyw do aparatu i kamery
  • Mikrofony kierunkowe
  • Mikroport Saramonic Blink
  • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
  • Gimbal do smartfona
  • Laptop
  • Roboty Photon EDU
  • Klocki konstrukcyjne
  • Bezprzewodowe głośniki przenośne
  • Statyw do aparatu i kamery
  • Zestaw do mocowania teł
  • Zestaw 2 statywów kolumnowych z torbą
  • Tło fotograficzne zielone – Green Screen
  • Filamenty do drukarki 3D

Do czego/ na jakich zajęciach sprzęt będzie wykorzystywany

Sprzęt zakupiony  w ramach programu Laboratoria przyszłości będzie używany  w trakcie:

• zajęć świetlicowych (kółko taneczne, zajęcia konstrukcyjne)
  • zajęć rozwijających kompetencje matematyczno-programistyczne
  • zajęć rozwijających kompetencje multimedialne
  • kółka fotograficzne

Dodatkowo drukarka 3D może być także wykorzystywana przez nauczycieli na  poszczególnych według potrzeb.