UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE „EKOEKSPERYMENTARIUM”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE „EKOEKSPERYMENTARIUM”

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE „EKOEKSPERYMENTARIUM”

Przez ostatnie miesiące uczniowie klasy II i III uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „EkoEksperymentarium”, którego patronatem jest Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Na projekt składały się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu. Był to cykl ekozajęć. W wirtualnym domu były ukryte zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie śmieci. Uczniowie pod czujnym okiem Pani Anny Rosenhof i Urszuli Leonowicz uczyli się robić zakupy, sprzątać oraz oszczędzać wodę.